Kiralık ada
HABER

Bu yaz ada kiralamak ister misiniz? Bildiğiniz ADA!..

Nereye  |  Gezi |  Seyahat

Fotoğraf: Bird Island; Belize; Kiralık Ada

Hem gezelim hem çekelim

Bu yaz farklı birşey yapmak istemez misiniz? Size çok abzürt gelebiillir ama gelmesin. Yazıyı okuyun, inceleyin, aslında anlatacaklarımın hiç de imkansız olmadığını anlayacaksınız. Önerim şu;

Yaz tatilinde tak tak taksitle, ön ve / veya arken rezevasyonlarla tatil köylerinden birisine mi gideceksiniz? E, siz bilirsiniz. Ama ben size ada kiralamayı öneriyorum. Vallahi şaka değil. Hadi bu yaz sadece size ati oolaccak bir ada kiralayın ve orada keyiif yapın. Hem fotoğraf çekin hem de tatil... Ne dersiniz?

Hadi o zaman. Başlayalım kiralık adaları incelemeye. Ama çok önemli bir not düşerek anlatmaya ve göstemeye başlayalım;

DİKKAT: Bu sayfadaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgileri (Fiyat, görsel, rezevasyon ve dış bağlantı llinkleri) farklı kaynaklardan da mutlaka inceleyin, araştırın, Para ödemeden, gitmeden önce kesinllikle ve de özellikle doğru firmaya rezervasyon yaptırdığınızdan emin olun. Vize ve tüm diğer bilgiler için ilgili ülkenin / ülkelerin ülke resmi temsilciliğiyle görüşün.

Belize - Bird Island

Bird Island- Belize 1

Bird Island- Belize

Bird Island, Placencia'ya sadece 20 dakika uzaklıkta bir resif adası. Belize köyüne bağlı, mercan resif içinde küçük bir adadır. Koruma altındaki güzel suları onu benzersiz kılan şeydir. Bird Adası'nın ana teması Robinson Crusoe tarzıdır.

Rahatlıkla dört kişi konaklayabilir. En az kalış süresi 3 gündür. . Misafirler kkendi yemeklerini kendileri hazırlar. Mutfağı da var. Ancak yiyecekleri kendiniz satın alacaksınız. İsterseniz balıkçılık ekipmanları ve dalış ekipmanlarınızı yanınızda getirmelisiniz ya da hemen yakındaki köyden de kiralayabilirsiniz.

Bird Island- Belize 2

Bird Island- Belize

Adada bir kano ve kürek var. Kanoda ayak pedalları da bulunuyor. Ayrıca yerel telefon, WiFi, ateş çukuru, barbekü ve diğer birçok olanaklar da hazır. Ada'da Nisan ayında sıcaklıklar yükselmeye başlıyor. sıcak ve nemli olmaya başlar her zaman serin olağanüstü hava vardır. Sinek ya da sivrsinek gibi bir sorun da rapor edilmedi.

Bird Island- Belize 3

Bird Island- Belize

Dalış ve yüzme için pırıl pırıl, koruma altındaki denizde adeta akvaryumda yüzek gibi derinlere dalıp harika fotoğrafla çekebiilirsiniz. Baıkıklık iççinde mükemmel olan deniz yatağında envayi çeşit resif canlısını fotoğraflayabilir ya da videoya kaydedebilirsiniz.

Bird Island- Belize 4

Bird Island- Belize

2016 Nsan ayı fiyatlarına göre Bird Island'da konaklama bedelleri şöyle;

. Bir çift (2 kişi) gecelik 350 USD

. + Kişi başı 50 USD

. 10 yaş ve altındaki çocuklar ücretsiz

Rezervasyon;

Dünyanın dört bir yanında ve Türkiye'de de Bird Adası'na rezervasyon yapan firmalar var. Buna bir örnek;

Airbnb

İsterseniz aşağıdaki bağlantıdan doğrudan inceleme yapabilirsiniz.

Bilgi bağlantısı

Cavanti, Lumot Gölü, Filipinler

Hem gezelim hem çekelim; Cavinti, Filipinler; Kiralık Ada 1

Hem gezelim hem çekelim; Cavinti, Filipinler; Kiralık Ada

Filipinlerin iç kesimlerinde yer alan Cavinti'de Lumot Gölü üzerinde eşsiz bir ada; Sundang. Ailece gidebbileceğiniz dağların eteklerinde yer alan, çok çeşitli seçeneklerle tatil yapabileceğiniz eşsiz bir doğa parçası.

Sundang Adası küçük, doğa ile içiçe küçük aileler ya da arkadaş grupları için ideal bir cennet. Manila, Sierra Madre dağlarının eteklerinde yer alan bir göl ve kiralık özel ada!

Hem safari, hem doğa yürüyüşleri, hem yüzme, hem spor hem de fotoğraf tutkunları için farklı bir alternatif olabilir.

Hem gezelim hem çekelim; Cavinti, Filipinler; Kiralık Ada 2

Hem gezelim hem çekelim; Cavinti, Filipinler; Kiralık Ada 2

İnanması güç ama Flipinler'in şehir gürültüsünden tamamen izole ve bir o kadar da kente ulaşımı olay olan Cavinti'deki Lumot Gölü içindeki adaya kısa bir tekne yolculuğuyla ulaşılıyor.

Basit ama rahat bungalov ile, Sierra Madre dağlarında sakin bir gölde huzur dolu bir tatil arayanlar için önerilebilir. Ve işte özellikler;

80 metrekarelik ev; bir yatak odası, bir mutfak, iki banyo ve geniş bir oturma odası bulunmaktadır. Göl manzaralı yatak odası (2 kişilik) Bir kraliçe yatak, bir dolap...

Ayrıca konaklama odasında açılır düzennekli yyataklarla 7 kişi daha misafir olabiliyor. Ve en fazla 4 kişi için iki çadır bulunuyor. Brülör soba, ızgara, tencere ve tavaların yanı sıra tabak ve mutfak eşyaları yer alan bir de büyük mutfağa sahiip.

Hem gezelim hem çekelim; Cavinti, Filipinler; Kiralık Ada 3

Hem gezelim hem çekelim; Cavinti, Filipinler; Kiralık Ada 3

Açık mutfağın yanı sıra ateş çukuru ve ızgara da evde sizi bekleyen ekipmanlar arasında yer alıyor. Şimdi buraya dikkat;

Ne var, ne yok?

Adada şehir enerji hattı (Yani elektrik) yok. Ama jeneratör var. Jeneratör günlük olarak eğer istenirse kiralanabiliyor. Gündüz ve gece kiralama fiyatları da farklı.

Ayrıca yemeklerinizi kendiniz hazırlayacaksınız. Bu nedenle adaya geçmeden önce nereden, ne alınır araştırmanızda yarar var.

Tv, radyo vb. yok. Yani tam huzur ortamı :))

Gölde yüzmek serbest. Göle gideceğiniz teknelerin olduğu yerde otopark var ve otoparkta 7/24 görevli var. Yanınızda evcil hayvan da götürmenize izin var.

Hem gezelim hem çekelim; Cavinti, Filipinler; Kiralık Ada 5

Hem gezelim hem çekelim; Cavinti, Filipinler; Kiralık Ada 4

Nasıl gideriz?

Önce Filipinlere ardından da Manila'ya ulaşıyorsunuz. Eğer bir tur organizasyonuyla gitmediyseniz, Manila'da araba kiralayabilirsiniz. Manila'dan Antipolo / Manila East Road yollarından veya Calamba / slex yolundandan arabayla adaya gideceğiniz tekne parkına ulaşabilirsiniz.

Ada güzergahına otobüsle de (Kentiçi ulaşım) gidebilirsiniz. Ama gündüz saatlerinde... Green Star otobüs terminalinde Santa Cruz-Pagsanjan'a giden otobüsleri bulup bineceksiniz.

Hem gezelim hem çekelim; Cavinti, Filipinler; Kiralık Ada 4

Hem gezelim hem çekelim; Cavinti, Filipinler; Kiralık Ada 5

Haritayı Google Haritalarda açmak ve tüm çevreyi iincelemek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Google Haritalar'da Filipinler, Cavanti

Rezervasyon;

Dünyanın dört bir yanında ve Türkiye'de de Cavanti'ye rezervasyon yapan firmalar var. Buna bir örnek;

Airbnb

İsterseniz aşağıdaki bağlantıdan doğrudan inceleme yapabilirsiniz.

Bilgi bağlantısı

Port Vila, Vanuatu

Port Vila, Vanuatu 1

Port Vila, Vanuatu

Port Vila, Pasifik Okyanusu devleti Vanuatu'nun başkentidir. Shefa bölgesinin içerisinde bulunan Efate adasının güneybatısındaki kıyılarında bulunur. Yaklaşık 34.000 kişilik nüfusu vardır.

Port Vila, Vanuatu'nun iktisadî merkezidir. Ülkenin hem en önemli limanı hem de en önemli havalimanı (Bauerfield Uluslararası Havalimanı) bu kentte bulunur.

2004 sonbaharda kente yakın bir mezarlıkta Lapita kültürüne ait üç düzine iskelet ve MÖ 1200'e dayanan çanak çömlek bulunmuştur. İkinci Dünya Savaşı sırasında Port Vila, Okyanusya'da önemli bir hava üssü olarak Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılmıştır; günümüz şehrin havalimanının ismi ABD'li subay Harry F. Bauer'dan alınmıştır.

1987'de şehir ağır bir siklona uğramıştır. Kent simgelerinden biri olan Yüksek Mahkeme binası ve orada muhafaza edilen mahkeme kayıtları 6 Temmuz gecesinden 7 Temmuz'a kadar bir yangında tamamen yok edilmişlerdir.

Port Vila, Vanuatu 2

Port Vila, Vanuatu 2

Adya gitmeye karar verirseniz mutlaka yanınıza fotoğraf makinesi, tripod, waterproff, housing ve lenslerinizi alın. Burası çevresiyle birllikte tam bir fotoğraf cenneti. Mele Cascades'de fotoğraf çekilecek ilk yerlerden. Port Vila'ya araba ile sadece 15 dakika uzaklıkta. Çağlayanlar, 45-50 metre boyunda kaya yüzeyler de görüntülenmesi gereken yerler arasında. Kanyonlar ve kara kanosu da görmekk ve denemek gerekenler arasında. Efate Adası ve Pasifik Okyanusu su altı güzelliklerini de görmeden, çekmeden geçmeyin.

Port Vila, Vanuatu 3

Port Vila, Vanuatu 3

Su altı Postanesi...

Eğer dünyanın herhangi bir yerine su geçirmez kartpostal göndermek isterseniz burada sualtı postanesi var... Şaka değil gerçekten. Gidince mutlaka ziyaret edin.

Port Vila, Vanuatu 3

Port Vila, Vanuatu 3

Google Haritalar'da Port Vila, Vanatu

Rezervasyon;

Dünyanın dört bir yanında ve Türkiye'de de Cavanti'ye rezervasyon yapan firmalar var. Buna bir örnek;

Airbnb

İsterseniz aşağıdaki bağlantıdan doğrudan inceleme yapabilirsiniz.

Bilgi bağlantısı

Seyahat, gezi yazılarımız devam edecek...