DaVinci Resolve
TEKNİKLER

DaVinci Resolve'yi duydunuz mu? Nedir? Ne işe yarar?

Nasıl Yapılır | Video | Teknikler

GÜNCEL

DaVinci Resolve'yi duydunuz mu?

DaVinci Resolve

DaVinci Resolve'yi duydunuz mu?

Video kurgusu ve post production ile uğraşanlar bu ismi iyi bilir; DaVinci Resolvve... Video çekiminin ardından post prodüksiyon dediğimiz aşama gelir. Yani "iyileştirmeler", "efektler", "renk düzenlemeler" ve "değişiklikler."

Ama DaVinci Resolve ilk bakışta çok farklı ve karmaşık gibi gözüken bir arayüze sahip olsa da sorum şu; Acaba öyle mi?... Fotoğraf çekenlerin, grafiker ve videographların iyi bildiği (bilmek zorunda olduğu) pek çok programla benzer özellikleri var. Peki ama DaVinci Resolve ile artık sektör efsanesi olmuş Photoshop, Lightroom, DxO veya Capture One ve diğerleri ile farkları neler?.. Uygulama sırasında geçişler var mı?

İşte bu aşamada internette araştırma yaparken karşıma bir isim çıktı; Casey Faris... Casey Faris hazırladığı eğitici videolarla hem video hem de fotoğraf dünyası için çok önemli ipuçları sunuyor.

DaVinci Resolve 2

DaVinci Resolve

Mesela Edius, Premiere veya Final Cut Pro ile çalışıyorsunuz ama farklı sonuçlar üretecek çözümlere de ihtiyaç mı duyuyorsunuz o zaman Casey Faris'in videolarını size tavsiye ederim.

DaVinci Resolve'yi henüz denemediyseniz bu videoları izlemenizi öneririm. Her şeyden önce, Adobe Premiere ve Final Cut Pro X'dan farklı olarak ücretsiz, ilginç renk düzenleme araçları var ve arayüz başta karışık gibi gelmesine rağmen çok iyi düşünülmüş ve kullanıcı dostu bir yazılım.

Bence bir göz atın derim. Sonrasında karar size ait. Video editleme ile ilgilenenlere duyurulur...

VİDEO

Casey Faris video kanalı: TIKLA