Lomography 1
HABER

Lomography'nin 3'ü bir arada Neptün lens sistemi resmi olarak satışa sunuldu

Fotoğraf  | Haber

Lomography'nin 3'ü bir arada Neptün lens sistemi resmi olarak satışa sunuldu

Lomography'nin 3'ü bir arada Neptün lens sistemi resmi olarak satışa sunuldu

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile sayısız yaratıcı stili başarabilirsin. Üç farklı ön lens bileşenini değiştirerek, 35mm, 50mm ve 80mm odak uzaklıkları ile çekim yapabilir ve her çekim durumuna hazır olabilirsin. Ayrıca her lens paketinin içeriğinde olan Makro adaptör ile objene olabildiğince yaklaşabilir ve kadrajını güzeller güzeli detaylarla doldurabilirsin. Her ön lens bileşeninin optimal bir maksimum diyafram değeri var ama bunun ötesine geçip deneyler de yapabilirsin. Hepsi bu değil - Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi'nde ayrıca iris diyafram mekanizmasının önüne yerleştirip, fotoğrafının çevresine kırılgan bokeh şekilleri ekleyebileceğin altı farklı özel diyafram plakası da var. çok küçük ve hafif, yaratıcılık seni nereye götürürse götürsün, ihtiyacın olan tek ekipman bu.

Charles Chevalier'in 1930'larda tasarladığı ilk değiştirilebilir objektiften esinlenilerek yaratılan Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi, üç üstün lensi bir araya topluyor - piyasadaki tüm lenslerden çok farklı.

Lomography 2

Lomography Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi

Üç Farklı Sabit Odak Uzaklığında Kusursuz Görüntüler

Her bir Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi, en üstün çoklu katmanlı cam optikler kullanılarak elde üretildi. Fotoğrafların her çekim koşulunda temiz, canlı, güçlü ve doygun renklerle dolu olacak. Neptün'ün uydularından esinlenen her odak uzaklığı, merceklerinin adaşı olan mavi gezegene yakınlığı ile belirlenir.

Thalassa: 35mm

Mimari, sokak ve kentsel fotoğraflar için ideal. 0.25m olan en yakın odak uzaklığı ile yaşadığımız bu gezegeni çok daha çekici kılan en küçük detayı bile fotoğraflayabilirsin. Optimal maksimum diyafram değeri f/3.5'dir.

Despina: 50mm

Moda, editöryal ve günlük fotoğraflar için ideal. Tam boy portrelerden editöryal sayfalara kadar rahatlıkla çekim yapmanı sağlayacak ve açısı nedeniyle distorsiyon çok az olacak. 50mm ayrıca çok zarif bir bokeh yaratacak - özellikle de en açık diyafram değeri olan f/2.8 ile kullanıldığında. Despina’nın en yakın odak uzaklığı 0.4m.

Proteus: 80mm

80mm çok sığ bir alan derinliğine sahip, bu nedenle portrelerin etrafında bokeh etkili, güzel arka planlar yaratacak. Optimal maksimum diyafram değerinin ötesine geç ve fotoğrafının çevresindeki bulanık alanlarla deneyler yap. Proteus'un en yakın odak uzaklığı 0.8m.

Farklı lens elementleri, diyafram değerleri ve özel diyafram plakalarını farklı kombinasyonlarla kullanarak Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi'ni her farklı çekim stiline uygun hale getirebilirsin - sokak, moda, doğa, portre ya da günlük yaşamın basitliğindeki güzellik.

Lomography 3

Lomography Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi

Uyumluluk

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi hem analog hem de dijital SLR'larla uyumludur. Canon EF, Nikon F ve Pentax K bayonetlerle üretiliyor ve Lomography'den satın alabileceğin farklı adaptörlerle çok daha fazla makine ile birlikte kullanılabiliyor.

Lomography 4

Lomography Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi

Teknik özellikler

Bayonet Tipi: Canon EF
Lens Odak Uzaklığı: 35mm, 50mm, 80mm, ön lens grubu değiştirilebilir
Ön Element Grup Bağlantı Mekanizması: Bayonet girişi
Diyafram Tipi: çoklu ölçekli diyafram + takılabilir diyafram plakaları
Çoklu ölçekli Diyafram Değerleri: 35mm: genişletilmiş ve f/3.5 - f/22, 50mm: f/2.8 - f/22, 80mm: genişletilmiş ve f/4-f/22
Görüş Alanı: 35mm: 46°, 50mm: 63°, 80mm: 30°
Filtre çapı: 52mm
Odaklama Mekanizması: Helikoit
En Yakın Odak Mesafesi: 0.25m (35mm), 0.4m (50mm), 0.8m (80mm)
Makro Adaptör: 0.18m (35mm), 0.22m (50mm), 0.5m (80mm)
Lens Konstrüksiyonu: Arka Lens Elementi: 3 grupta 3 element, ön Lens Grubu: her odak uzaklığı için 4 grupta 4 element
Çoklu Kaplama: Evet
Elektronik Kontaktlar: Hayır
Lens Gövdesi: Alüminyum
Paket İçeriği

Arka Lens
Ön Lensler 35mm, 50mm, 80mm
Ön ve Arka Lens Kapakları
Kullanım Kılavuzu ve Fotoğraf Kitabı
Lens Sertifika Kartı
Garanti Kartı
Temizleme Bezi
Lens Kesesi
Altı özel Diyafram Plakası
Makro Adaptörü

Lomography

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi

Thalassa: 35mm

Despina: 50mm

Proteus: 80mm

Daha fazla bilgi için:

https://shop.lomography.com

© Yalcin Cakir Photography

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir © TIKLA

Paylaşabilirsiniz;