Tarım ve İnsan fotoğraf sergisi
GÜNCEL

Tarım ve İnsan fotoğraf sergisi

Haber | Fotoğraf | Güncel

GÜNCEL

Tarım ve İnsan fotoğraf sergisi

Tarım ve İnsan fotoğraf sergisi

Tarım ve İnsan fotoğraf sergisi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 8'incisi yapılan 'Tarım ve İnsan' temalı fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar, alışveriş merkezinde sergileniyor.

Sergi açılışına, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, Gümrük Ticaret İl Müdürü Ahmet Taygurt, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Öcal, Nevşehir Belediyesi İmar İşleri Müdürü Mustafa Alevli, Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Salih Çelikbaşi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü şube ve ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, toprak ve tarımın önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlaması amacıyla yarışmanın düzenlendiğini söyledi.

Yılmaz, düzenlenen yarışmada tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetin konu edildiğini belirterek değerlendirmeye alınan ve dereceye giren fotoğrafların halkla buluşturulmasının sağlanacağını kaydetti.

.