Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama
NASIL YAPILIR?

Fotoğraflarınız için 10 mobil uygulama

Nasıl Yapılır?  |  Online Yazılımlar

Nasıl Yapılır? How It's Made? Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

Aşağıda anlatacağım 10 online fotoğraf düzenleme yazılımı yardımıyla fotoğraflarınıza sihirli dokunuşlar yapın. Görenleri hayran bırakacak fotoğraflara imza atın.

1 CAMERA FV-5

Sanki DSLR bir bodynin vizöründen bakarmış gibi hissediyor insan. Pozlama telafisi, ISO, ışık ölçüm modu, odaklama modu, beyaz dengesi (WB) ve program modları. Diyafram, pozlama süresi, EV dahil pek çok özellik.

Time lapse, HDR desteği. Ayrıca enstantane öncelikli mod, diyafram öncelikli ve tam manuel mod. 30 saniye kadar uzun pozlama süresi ile gece fotoğraf çekimi. RAW ve PNG desteği (Modele göre değişiyor). 1/80000 shutter... Kullanıcı arayüzü 40 dili destekliyor.

Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama 1

Nasıl Yapılır? Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

2 PicsArt

Güçlü online fotoğraf editörü. Sadece bir filtre ekleyerek daha etkileyici sonuçlar alabilirsiniz. Maskeler, çerçeveler, eklemeler, çıkartmalar, metin ve daha fazlası dahil olmak üzere yüzlerce araç. Aynı zamanda adeta bir kolaj makinesi.

Hayal edebilirsiniz ve o hayali çizebilirsiniz. Farklı fırçalar ve araç kutusunu kullanarak, katmanlarla çizmek için PicsArt kullanabilirsiniz.

Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama 2

Nasıl Yapılır? Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

3 Retrica

Hemen tüm incelemelerde olumlu not almış bir fotoğraf işleme ya da filitreleme programı Retrica... İçinde yüzlerce filtre barındıran programın en güzel yanlarından birisi fotoğrafı çekmeden önce hangi filtre ile nasıl göründüğünü inceleyebilmeniz.

Fotoğraflarınıza çerçeveler aklayebilir ve kolaj uygulamasıyla birleştirip ilginç kolajlar üretebilirsiniz. Ayrıca fotorğaflarınızın çalınmasını engellemek isterseniz fligran da ekleyebiliyorsunuz. Retrica aynı zamanda bir sosyal iletişim ağı. Yani fotoğrafları milyonlarca Retrica kullanııcısıyla paylaşıp, diğerlerinin fotoğraflarını da görebiliyorsunuz.

Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama 3

Nasıl Yapılır? Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

4 Adobe Photoshop Express

Adobe’nin popüler fotoğraf işleme yazılımı Photoshop’un ücretsiz sürümü Adobe Photoshop Express, haraket halindeyken fotoğraflarınızı düzenlemenin en kolay, hızlı ve eğlenceli yoludur. Fotoğraflarınızı birkaç sihirli dokunuşla daha etkileyici kılabilir, otomatik düzeltme ve filtreleri kullanarak fotoğraflarınıza bambaşka bir boyut kazandırabilirsiniz.

Adobe Photoshop Express, kırpma, döndürme, ters çevirme, kırmızı göz düzeltme gibi temel fotoğraf düzenleme seçeneklerinin yanı sıra tek dokunuşla parlaklık, pozlama, gölge ayarını yapabilmenizi sağlayan otomatik düzeltme aracı ve fotoğraflarınızı daha etkileyici kılan göz alıcı fitreler içerir ve tüm bu araçları rahatça kullanabilmenizi sağlayan sade ve modern arayüze sahiptir.

Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama 4

Nasıl Yapılır? Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

5 Pro HDR Camera

On binlerce kullanıcı tarafından beğenilen basit ve kullanışlı olan bu program sayesinde çok güzel HDR fotoğraflar çekebilirsiniz. İsterseniz uygulama üzerinde bulunan ayarlar ile tonlama ayarları yapabilirsiniz.

Basit şekilde uygulamayı kullanabilirsiniz. Özellikle kameranız renkleri iyi almıyorsa bu uygulama size göre diyebiliriz.

Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama 5

Nasıl Yapılır? Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

6 Perfectly Clear

Leke Kaldırma, Yüz Zayıflama, Göz çevresi Temizleme, otomatik düzeltme, sadece doğru miktarda uygulamak için cinsiyet, yaş, ve yüz özelliklerini algılama.

Beyaz dengesi seçenekleri, EV ve daha fazlası için mükemmel - tam çözünürlüklü yüksek hızda arka arkaya hızlı HDR çekimi. Ve daha onlarca özellik.

Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama 6

Nasıl Yapılır? Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

7 Facetune

Facetune, güçlü ve eğlenceli bir portre fotoğrafı editörüdür. Kendi kendinize çektiğiniz fotoğraflarınıza ve portrelere rötuş yapın ve sanatsal bir hava katın.

Her fotoğrafın bir dokunuşa ihtiyacı vardır. Facetune, her tür fotoğrafı rötuşlamak ve mükemmelleştirmek için kullanımı kolay, güçlü aletler kullanır ve her fotoğraf doğrudan bir moda dergisinden çıkmış gibi görünür.

Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama 7

Nasıl Yapılır? Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

8 Sun Surveyor

Acayip bir program. Fotoğrafçılar için olmazsa olmazlardan birisi. Bir bölgeye gidip fotoğraf çekeceksiniz. Fotoğraf için body ve lensin yanı sıra (ya da cep telefonu/teblet) asıl unsur nedir? Işık...

Yani fotoğraf çekeceğiniz bölgede ışığın kaynağı güneş saat kaçta nereden, hangi açıdan doğar, Nasıl yönelir? Renk ısısı nedir? Bunları yanı sıra pusula, yol görünümü, hharita ve adeta bir navigasyon... Bunlara bir diğer ışık kaynağı olan ay da dahil.

Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama 8

Nasıl Yapılır? Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

9 Artista Impresso

Çektiğiniz fotoğrafları bir yağlıboya şahaserliğinde paylaşmak istemez misiniz? Artista Impresso harika bir program. Pratik, kullanımı kolay ve hızlı.

Ödüllü bir program olan Artista Impresso ile çektiğiniz tüm fotoğrafları (Manzara, portre vd...) tek bir dokunuşla yağlı boya tablolara çevirin.

Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama 9

Nasıl Yapılır? Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

10 Panorama Camera 360

Akıllı telefonların çoğunda artık panoramik çekim modu var. Ama telefonu birazcık kaydırsanız sorun çıkabiliyor. İşte Panorama camera 360 tam da burada imdadınıza yetişiyor.

Yani çekilen fotoğrafları birleştirmeden önce size karelere müdahale etme şansı tanıyor.

Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama 10

Nasıl Yapılır? Mükemmel fotoğraflar için 10 mobil uygulama

Sözün özü; "Denemeden öğrenemezsin... Y.Ç"

Yalçın Çakır

© Yalcin Cakir Photography

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir © TIKLA