İlklerin Şehri Uşak'ta Tarih, Kültür ve Yaşam
HABER

‘İlklerin Şehri Uşak'ta Tarih, Kültür ve Yaşam' adlı fotoğraf yarışması

Fotoğraf  | Haber

‘İlklerin Şehri Uşak'ta Tarih, Kültür ve Yaşam' adlı fotoğraf yarışması

‘İlklerin Şehri Uşak'ta Tarih, Kültür ve Yaşam'

Uşak Valiliği ve Uşak Belediyesi tarafından organize edilen, yürütücülüğünü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün yaptığı ‘İlklerin Şehri Uşak'ta Tarih, Kültür ve Yaşam' adlı fotoğraf yarışmasının tanıtımı Vali Salim Demir tarafından yapıldı.

Son başvuru tarihi 22 Eylül olan yarışma 18 yaş üstü tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olacak.

'İlklerin Şehri Uşak'ta Tarih, Kültür ve Yaşam' adlı fotoğraf yarışmasının Uşak Öğretmenevi'ndeki tanıtım toplantısına Vali Salim Demir, AK Parti Uşak milletvekilleri Alim Tunç ve Mehmet Altay, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, AK Partili Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Sayın Dalkıran ve İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar katıldı.

Düzenlen fotoğraf yarışmasının Uşak'ın tanıtımı için çok önemli olduğuna değinen Vali Salim Demir, "Uşak'ta turizmin gelişmesi için önce turizm altyapısını kurmak, sonra eldeki var olan değerleri tespit edip belgelemek ve sonrasında kimlere hitap edecekse ona göre tanıtımını gerçekleştirmek gerekir. Dolayısıyla ‘İlklerin Şehri Uşak'ta Tarih, Kültür ve Yaşam' adlı fotoğraf yarışması bu fonksiyonu üstlenecek. İlimizdeki değerlerin, gerek Uşak'ta yaşayanlara, gerekse ülkemizde ve dünyada yaşayan tüm insanlara ulaştırılmasının en önemli basamağı fotoğraftan ve görsel materyalden geçmektedir. İlimizin tanıtımı için çok önemli olduğunu düşündüğümüz bu yarışmayı iyi duyurup tanıtmamız, katılımı arttırmamız, yarışma sonunda da katılan eserleri de kullanarak Uşak'ın tarihi ve kültürel değerlerini geniş kapsamlı tanıtmamız gerekir" diye konuştu.

Dijital fotoğrafların değerlendirileceği yarışma, Uşak'ta Doğal Güzellikler, Uşak'ta İnsan ve Sosyal Yaşam, Uşak'ta Tarih ve Kültür, Cep Telefonuyla Gençlerin Gözünden Uşak, olmak üzere dört ayrı kategoride yapılacak.

Son başvuru tarihi 22 Eylül olan yarışma 18 yaş üstü tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olacak. Toplam 4 birincilik, 4 ikincilik, 4 üçüncülük ve 7 mansiyon ödülünün verileceği yarışmada, ilk üç kategori birincilerine 6 bin, ikincilerine 4 bin ve üçüncülerine 2 bin lira, mansiyon ödülü olarak da iki kişiye 1000'er lira para ödülü verilecek.

Cep Telefonuyla Gençlerin Gözünden Uşak bölümü içinse, birinciye 1000 lira, ikinciye 750 lira, üçüncüye 500 lira ve mansiyon olarak bir kişiye 350 lira değerinde fotoğraf makinesi verilecek.

© Yalcin Cakir Photography

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir © TIKLA

Paylaşabilirsiniz;